Turniej Szachowy z okazji Dni Sieradza

W Sieradzu rozegrano turniej szachowy z okazji Dni Sieradza. Pierwsze miejsce zajął Lech Sopur (Piast Sieradz), który zgromadził 6 punktów. Drugą pozycję wywalczył Jarosław Strycharek - 5,5 pkt., a trzecią Stefan Tomczyński - 5,5 pkt. Obaj zawodnicy reprezentują barwy Piasta Sieradz. Kolejne miejsca zajęli: 4.Romuald Żbik - 5 pkt., 5.Grzegorz Kubik - 5 pkt. (obaj Piast Sieradz), 6.Aleksander Sopur (ZNP Zduńska Wola) - 5, 7.Mieczysław Żbik (Piast Sieradz) - 4,5, 8.Andrzej Maciejczak (niezrzeszony) - 4,5, 9.Mirosław Ślusarski (niezrzeszony) - 4,5, 10.Jan Żbik (LZS Ostrówek) - 4, 11.Dariusz Spętany (Piast Sieradz) - 4, 12.Stanisław Kubiak (Korab Łask) - 4, 13.Feliks Gajewski - 4, 14.Michał Bartosik - 4, 15.Jerzy Hyż - 3,5 (wszyscy Piast Sieradz).
    W klasyfikacji Grand Prix "Gramy o telewizor" po czterech turniejach prowadzi Lech Sopur - 94 pkt. przed Romualdem Żbikiem - 85 i Jarosławem Strycharkiem - 72. Czwarty jest Aleksander Sopur - 56, piąty Grzegorz Kubik - 54, a szósty Stefan Tomczyński - 53

Źródło:"ECHO" nr 26/108 z 2.07.1997