W świecie szachów

W czeskiej Jabłonnie nad Wełtawą przebywali szachiści sieradzkiego Piasta. Podopieczni trenera Andrzeja Miętkiewicza wzięli udział w turnieju miedzynarodowym, gdzie spisali się znakomicie ...

W śród szachistów zaszeregowanych do grupy A zwyciężył Dominik Jezierski przed Marcinem Zawadzkim. Piąta była Kamila Marciniak, ósma Karolina Kosecka, a dziewiąta Magdalena Tobiasz.
    Rywalizację w grupie B wygrał Piotr Maślak. Czwarty był Marcin Ciołek, a szósty Tomasz Cłapa.
    Nie była to jedyna zagraniczna eskapada sieradzan. W zawodach rozgrywanych w węgierskim mieście Kecskemet najlepszy w grupie A okazał się szachista gospodarzy Markus Meingast. Druga pozycja przypadła jednak Dominikowi Jezierskiemu. W grupie B najlepszy okazał się Niemiec Franz Guenthaler. Na miejscu siódmym uplasował się Marcin Ciołek. Wśród juniorek rywalizujących w grupie B zwyciężyła Węgierka Barbela Torok przed Karoliną Kosecką.

Sieradz zaś był gospodarzem mistrzostw województwa juniorów w szachach. Triumfował Grzegorz Kubik przed Dominikiem Jezierskim, Karoliną Kosecką, Marcinem Zawadzkim, Piotrem Maślakiem, Kamilą Marciniak, Marcinem Ciołkiem, Tomaszem Cłapą - wszyscy Piast Sieradz, Joanną Szymoniak z SZS Wierzchlas i Damianem Krawczykiem - także SZS Wierzchlas.

W Białej koło Sulejowa odbyły się mistrzostwa Polski w szachach aktywnych. Wśród dziewczynek do lat 10 na pozycji 17 zakończyła zmagania Karolina Kosecka. 20-ta była Magdalena Tobiasz. W gronie szachistek do lat 12 na miejscu 23 uplasowała się Kamila Marciniak.
    Wśród chłopców do lat 10 miejsce 52 zajął Tomasz Cłapa. W kategorii do lat 12 na miejscu 44 zakończył zmagania Piotr Maślak, a w gronie zawodników do lat 14 na pozycji 38 sklasyfikowany został Dominik Jezierski, a na 45 Marcin Zawadzki.

Źródło:"Nad Wartą" z 18.09.1997