Szachowe mistrzostwa

Jarosław Strycharek z Piasta Sieradz triumfował w mistrzostwach LZS województwa sieradzkiego w szachach. Zwycięzca uzyskał wynik 6,5 pkt. Drugą lokatę wywalczył jego klubowy kolega Grzegorz Kubik - 6 pkt., a trzecią Jerzy Hyż - 5 pkt. (również Piast).
    Dalsze miejsca zajęli: 4.Antoni Szefer (Pątnów), 5.Jarosław Ciemny (Siemkowice), 6.Jan Żbik (Ostrówek), 7.Maciej Niemczewski (Wieluń), 8.Ryszard Dziębowski) (Piast Sieradz), 9.Stanisław Budzik (Konopnica) - wszyscy po 4 pkt., 10.Mieczysław Żbik (Piast) - 3,5 pkt
    Wśród kobiet wygrała Joanna Szymoniak przed Katarzyną Migałą, Moniką Kedzia i Barbarą Małysiak - wszystkie Wierzchlas.
    W grupie juniorów zwyciężył Kamil Ciemny (Siemkowice), wyprzedzając Jakuba Kędzię, Artura Jacaszka, Romana Gralińskiego (wszyscy Wierzchlas), Tomasza Cłapę (Piast Sieradz) i Łukasza Pawlickiego (Wierzchlas)

Dominik Jezierski z dorobkiem 6,5 pkt. wywalczył pierwsze miejsce w mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu w szachach. Drugi był Marcin Ciołek - 5,5 pkt., a trzeci Marcin zawadzki - 5,5 pkt. Na czwartej pozycji zawody ukończyła Kamila Włodarczyk - 4,5 pkt.

Źródło:"ECHO" z 3.12.1997