XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy Juniorów


    Po raz czternasty w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy Juniorów. Przyjechało 127 zawodników z 27 klubów szachowych z całej polski, m.in. z Sopotu, Poznania, Rybnika, Pruszcza Gadńskiego, Wrocławia, Łodzi, Kalisza i Płocka. Nie zabrakło oczywiście drużyn z naszego regionu. Swoje ekipy wystawił LKS Piast Sieradz, UKS z Rudy koło Wiekunia, SDK WSM Wieluń, SP nr 13 ze Zduńskiej Woli oraz SP nr 1 i SP nr 4 (obie z Wielunia)
    Wśród startujacych znalazło się 8 młodych szachistów, mogących się pochwalić medalami Mistrzostw Polski. W barwach drużyny Rymer Dambax z Rybnika wystąpił m.in. Mateusz Kulesza i Marta Szydłowska, uczestnicy ubiegłorocznego finału Mistrzostw Europy w Tallinie. Michał wziął także udział w Mistrzostwach Świata rozegranych w Hiszpanii
    Rywalizowano w sześciu kategoriach. Wśród zawodników do lat 10 najlepsi okazali się Paweł Babijczuk (MKS MDK Wrocław), a wśród dziewcząt Małgorzata Nowak (Pocztowiec Poznań). W kategorii do lat 12 zwyciężyli Mateusz Kulesza (Dambax Rybnik) oraz Anna Matyjek (MOK ZSSO Skierniewice). W najstarszej grupie do lat 15 triumfowali natomiast Karolina Boder (MOK ZSSO Skierniewice) oraz Grzegorz Gajewski z tego samego klubu.
    - Bardzo lubię szachy - mówił tuż po ogłoszeniu wyników Grzegorz Gajewski, który zdobył także nagrodę ufundowaną przez "WD". - To nie tylko gra. Doceniam także to, ze daje mi ona możliwość zwiedzenia całego kraju.
    Puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundował Krzysztof Michalski, prezydent Sieradza. Do grona spnsorów dołączyli także: "Akret", "Atrakcja", kaiwarnia "Pod Modrzewiem", "Marysieńka", ZPDz. "Wola", sklep odzieżowy Piotra Wólkiewicza, dr Jerzy Rzeńca, "Poligrafia" Sieradz, Zespół Szkół Mechanicznych oraz sklep "Nutka"

Źródło:"Nad Wartą" z 8.02.1999